מרים אסטרנו, M.Sc

מנהלת פרויקטים באיכות ורגולציה

למרים אסטרנו תואר שני במדעי החיים מאוניברסיטת ממפיס, ארה"ב. היא בעלת תעודת הסמכה ברגולציה הניתנת על-ידי האגודה המקצועית לרגולציה בארה"ב. מרים עבדה כעוזרת מחקר במחלקה לביוכימיה במכון ויצמן למדע ובאוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו. למרים גם תואר ראשון במדעי החיים  מהאוניברסיטה הפתוחה, תל אביב.

למרים ניסיון רחב של 15 שנה בתפקידי ניהול של QARA  בארה"ב. ניסיונה של גב' אסטרנו ברגולציה כולל: תרופות, תרופות ביולוגיות, תרפיה תאית, מכשור רפואי, וכן תאים אנושיים, רקמות ומוצרים מבוססי-רקמות (HCT/Ps). גב' אסטרנו עבדה בחברות מובילות בתעשיות של ביוטכנולוגיה ומכשור מדעי, כמו: Medtronic, TiGenix, Meridian Biosciences, and Baxter Healthcare

בתפקידה הניהולי במטה חברת מדטרוניק בארה"ב הובילה מרים אתרים, שנוהלו על-פי הדרישות המחמירות של מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA).

בתפקידה בחברתTiGenix  כמנהלת בקרת האיכות של החברה בארה"ב, הייתה אחראית להקמה מן היסוד של מתקן החדר הנקי. גב' אסטרנו יסדה את ה QMS-תוצרי תרפיה תאית בחברתTiGenix ,פיקחה על הולידציה של מתקן החדר הנקי, הובילה את מעבדת ה- ,QC ותמכה בפיתוח מוצרים ובהעברת טכנולוגיות.

גב' אסטרנו תרמה לכתיבת " מסמך הדרכה: תכנית ולידציה ופיקוח של תהליך מיקרו-ביולוגי" ואת המהדורה הארבע עשרה של סטנדרטים של בנק הרקמות על-ידי האגודה האמריקאית של בנקים של רקמות. כמו כן, הייתה מרים חברה בוועדת עסקים מדעיים וטכניים (AATB ). וגם פרסמה מספר מאמרים כולל "אתגרים בייצור אספטי של תרופות ביולוגיות סטריליות" בLetter Parenteral Drug Association (PDA) .

במסגרת עבודתה ב Gsap תמלא מרים את תפקידה כמנהלת פרויקטים בתרפיה תאית.

Creativity is a natural extension of our enthusiasm
Earl Nightingale
יצירת קשר